חברת ניהול בניינים-טיפים לבחירה נבונה

אחזקת משרדים בניין לב העיר

בשנים האחרונות יותר ויותר וועדי בניין הבינו שעליהם למסור את נושא הניהול לידיים חיצונייות, ולהשתמש בשירות חברת ניהול בניינים. יש לזה כמה סיבות, בין השאר: כדי למנוע סכסוכים עם שכנים, וגם כדי שעניין הניהול יהיה מקצועי יותר. אם בעבר בניינים היו מנוהלים על ידי ועד הבניין, בשל הכמות הקטנה של הדירות בבניין כיום משימת הניהול נעשית יותר ויותר מורכבת. בתים בבנייה המודרנית עולים לגובה ומספר הדירות שבהם גדל באופן משמעותי ביחס למספר שנבנו בעבר, ומתגוררים בהם עשרות משפחות, ולכן עניין הניהול נעשה מורכב.

חברות לניהול בניינים מספקות מעטפת שלמה של שירות, החל מאחזקת הבניין וטיפול בכל תקלה, ועד גביית דמי הוועד מהדיירים. מלבד זאת, חברת הניהול מטפלת בכל הקשור לניקיון וטיפוח הבניין, טיפול בתקלות מורכבות וקטנות, שיפוץ הבניין במידת הצורך ועוד.

איך בוחרים חברת ניהול בניינים?

ניסיון בתחום – חשוב להבין שתחום ניהול בניינים נחשב לתחום אפור שאין עליו פיקוח, ולכן עלינו לברר היטב אודות החברה הן מבחינת ניסיונה בתחום, לקוחות מרוצים וכמובן לקבל המלצות על החברה מדיירים אחרים, כדי שיוכל להביע את דעתם לגבי טיב השירות הניתן.

חברה המחזיקה ברישיון – בנוסף לניסיון והמלצות על החברה, העדיפו לבחור בחברה לניהול בניינים המחזיקה ברישיון מטעם משרד התמ"ת המסמיך אותה להציע שירות לבניינים. דעו כי תחום זה מאוד פרוץ, ולכן כדי שלא ליפול עם חברה לא רצינית, בקשו רישיון.

מהי האחריות של חברת הניהול ?

ראשית, חשוב לעבוד רק עם חברה המציעה חוזה מסודר בו כתוב כל מה שהיא מציעה לגבי ניהול הבניין. חשוב לוודא שכל מה שסוכם בעל פה אכן מופיע בחוזה כגון – פעמים בשבוע בהם יהיה צוות ניקיון, שירותי ניקיון ייחודים כל תקופה מסוימת כמו ניקוי חדר המדרגות ועוד. גם לגבי גינון, חשוב לדעת האם השירות כולל טיפוח שוטף של הגינות סביב הבניין כולל גיזום והוספת צמחים חדשים בעת הצורך.  

טיפול במערכות טכניות – כיום בבניינים חדשים מותקנות מערכות מתקדמות הדורשות ידע טכני מורכב של איש מקצוע כמו דוחסי אשפה, מערכות חכמות, חימום בגז משותף וכו'. חשוב לוודא שהחברה מעניקה שירות של איש מקצוע ייעודי באם ישנה תקלה, שהרי חברות ניהול לרוב מחזיקות טכנאים כלליים שאינם בעלי מומחיות בתיקון תקלות במערכות מורכבות אלה.

שירות מהיר ומקצועי – חשוב מאוד לבחור בחברה המציעה שירות אישי ומהיר, גם לאחר סגירת החוזה. בדקו האם החברה מחזיקה מוקד שירות לקוחות פעיל וזמין  לכל תקלה 24/7 וכמובן חברה המתחייבת להעניק מענה במקרה חירום. כמו כן, בדקו האם החברה מציעה טיפול בכל הקשור לנושאי גבייה, קשר ישיר עם ספקים, הנהלת חשבונות, ביקורות ועוד.

דוחות חודשיים על הנעשה – בדקו האם החברה מעניקה דוחות מפורטים ומסודרים על הנעשה בבניין, כלומר מה היה התשלום, על מה הוציאו כספים והאם החברה מעניקה פתרונות יצירתיים במידה ונותרו תשלום. כך למשל אם נותר די תשלום, החברה תציע לשפץ את חדר האשפה או שיפוץ אחר החיוני לנראות הבניין.

 מחפשים משרד להשכרה הכולל חברת ניהול בניינים איכותית ביותר? מצאתם! בניין לב העיר BTC, לקביעת פגישה

מחפשים משרד להשכרה במרכז בני ברק

הכולל חברת ניהול בניינים איכותית ביותר?  מצאתם!

כל היתרונות ויותר בבניין אחד-בניין לב העיר BTC

שתף כתבה
Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email